Letní akademie

Letní akademie Hartig Ensemble (LAHE) je týdenní soustředění všech zájemců o dobový (historický) tanec, které probíhá v krásném prostředí Českého Krumlova pod vedením kvalifikovaných lektorů.

 

 

Letní akademie Hartig Ensemble (LAHE) je soustředění všech zájemců o dobový tanec pod vedením lektorů z řad tanečníků, kteří se profesionálně zabývají dobovým tancem a mají zároveň vysokoškolské vzdělání v oboru taneční pedagogika.

Kurz je určen jak začátečníkům, kteří dobový tanec ještě nepoznali, tak pokročilým a zkušenějším tanečníkům, včetně profesionálů.

Termín: 14. - 20.7. 2019 (v neděli odpoledne příjezd, k večeru zahájení, odjezd v sobotu).

Místo: Zámek Český Krumlov, Studijní centrum

Kurzovné: 3150 Kč, zahrnuje komentovanou návštěvu zámku a Barokního divadla. Kapacita kurzu je omezena na 18 osob.


Ubytování 
je možné buď rezervovat přes pořadatele (Hartig Ensemble z.s.) ve Studijním centru přímo v areálu SHZ za zvýhodněnou cenu (dvoulůžkové pokoje vlastním sociálním zařízením, varná konvice a lednice je součástí vybavení pokojů) nebo si najít jiné dle vlastního výběru z ubytovacích kapacit v Českém Krumlově (jelikož jde o turisticky atraktivní lokalitu včasná rezervace je důležitá!).

Cena ubytování: ve Studijním centru na zámku 450 Kč/osoba/noc ve dvoulůžkovém pokoji (zvýhodněná cena pro frekventanty kurzu).

Stravování: každý se stravuje samostatně, ve Studijním centru je vybavená společná kuchyňka se základním nádobím.

 

Program letošního kurzu bude zaměřen na renesanční a barokní tanec z pohledu čtyř živlů (země, oheň, voda, vzduch) a bude doplněn o hodiny rytmu, kompenzační a kondiční cvičení, základy klasického tance ad. Zajištěná výuka min. 6 hodin denně. Každý si "poskládá" svůj denní program dle svých preferencí z nabídnutých lekcí a aktivit. Na závěr bude pro vybrané účastníky otevřena možnost účinkování na zahajovacím programu MHF Český Krumlov „Venuše a živly“ 19.7.2019 večer.

 

Uzávěrka přihlášek: 30.4.2019!

Přihláška ke stažení Zde.

Informace a formuláře přihlášky prosím zasílejte na: info@hartigensemble.cz

 

 

 

Zpráva o uplynulé LAHE:

1. Letní akademie Hartig Ensemble se uskutečnila dnech 5.-11. srpna 2018 v prostorách Klášterů Český Krumlov, Studijního centra a SHZ Český Krumlov. Na toto mezinárodní soustředění zájemců o dobové tance se sjelo 16 účastníků z pěti zemí (Polsko, Estonsko, Ruská federace, Rakousko, Česká republika) aby zde studovali hru na kastaněty a historické tance se španělským vlivem či duchem, včetně v Čechách neznámého stylu španělského klasického tance z konce 18. století, tzv. „školy bolera“ (Escuela Bolera) pod vedením anglické specialistky Jane Gingell a jejího asistenta Konrada Przybyciena. Renesanční a barokní repertoár a další doprovodný program vedli lektoři prof. Helena Kazárová, PhD., MgA. Blanka Ferjentsik Wernerová, BcA. Veronika Brzková, BcA. Miroslav Stehlík, koordinátorem kurzu byl BcA. Ladislav Beneš, DiS, všichni z uskupení Hartig Ensemble.
Účastníci si mohli vybrat dvě hlavní specializace (např. barokní tance a školu bolera) a ostatních lekcí se zúčastňovat podle časových možností a kapacity výukových prostor. Tento model se ukázal být velmi dobrý, frekventanti byli spokojení, že si mohou vybrat a výukové prostory nebyly přeplněné. Večerní program sestával ze soustředění všech účastníků při hodinách plesového repertoáru (anglické a francouzské kontratance, kontratancová forma španělských seguidillas a pro zpestření i jihočeské kolo). Velmi oblíbenou formou odreagování a zároveň příležitostí pro zvýšení hudebně-rytmických dovedností představovaly lekce rytmu s využitím různých bicích nástrojů. Taktéž vyučované principy klasického tance, které doplňovaly výuku repertoáru, se osvědčily.
Byť jsme původně váhali, zda zařadit také společné veřejné předvedení naučeného repertoáru a dovedností, nakonec frekventanti tuto možnost většinově přivítali. V sobotu 11.8.2018 od 14 hodin uskutečnila malá ukázka nastudovaných tanců na nádvoří klarisek v Klášterech. Byla to i ve velmi horkém počasí příjemná a důstojná „tečka“ za 1. Letní akademií Hartig Ensemble, o jejíž pořádání se zasloužily kromě členů Hartig Ensemble z.s. Kláštery Český Krumlov, Státní hrad a zámek Český Krumlov a Studijní centrum, HAMU Praha a Nadace barokního divadla Český Krumlov.
Vytkli jsme si v tomto projektu tři hlavní cíle: obecně vzdělávací a pedagogický, badatelský a umělecký. Domníváme se, že jsme naší Letní akademií těchto cílů dosáhli: vzhledem k dlouhodobějšímu charakteru některých z nich, byla také ukázána cesta k jejich úspěšnému naplnění v budoucnosti (zejména v umělecké oblasti a v dalším pedagogickém rozvíjení znalostí repertoáru a stylu).